Son Eklenenler
Search
Dünyanın En Tehlikeli Plajları

Dünyanın En Tehlikeli Plajları

148

Denize girmek istediğiniz yerleri iyi seçmek her zaman için yararınıza olacaktır. Bilhassa ilk defa gittiğiniz ve hakkında bilgi sahibi olmadığınız plajlarda denize girmek tehlikeli olabilir. Buna bir de sizin yüzme konusunda becerili olup olmadığınız da eklendiğinde bilmediğiniz plajlar sizin için tehlikeli olabilir. İşte dünyanın en tehlikeli plajları hakkında kısa bilgiler veren yazımız:

Amazon Plajları – Brezilya

Okyanusa kıyısı olan ülkelerin plajları her zaman için tehlikeli olmuştur. Burada bulunan başta köpek balıkları ve diğer tehlikeli deniz canlıları insanlar için oldukça tehlikeli. Amazon Plajları ise daha çok elektrik yılanları ile ünlü olan bir plaj.

Kilauea Plajı – Hawaii

Dünyanın en tehlikeli plajları arasında gösterilen Kilauea Plajı siyah kumları ile bilinmekte. Bununla birlikte geçtiğimiz 100 sene içinde toplamda 102 adet köpek balığı saldırısı gerçekleşmiştir. Bu da her yıl en az 1 defa insanların köpek balığı saldırısına uğraması demek.

Kırmızı Üçgen – California

Dünya üzerindeki köpek balığı saldırılarının %11 Kırmızı Üçgen plajında gerçekleşmekte. Bu gerçekten oldukça büyük bir oran. Bu sebeple burası dünyanın en tehlikeli plajları arasında üst sıralarda yer alıyor.

Copacabana Plajı – Brezilya

Copacabana Plajı’nın dünyanın en tehlikeli plajları arasında yer almasının en önemli sebebi köpek balığı ya da diğer deniz canlılarının insanlara saldırması değil. Burası dünyanın en kalabalık plajlarından bir tanesi olduğu için burada hırsızlık ve gasp oranları oldukça yüksektir.

Zipolite Plajı – Meksika

Bu plaj yaşanan esrarengiz olaylarla ün yapmış bir plajdır. Bu yüzden buradan kimse kolay kolay denize girmek istemez. Deniz içinde gerçekleşen esrarengiz olaylar herkes tarafından bilinir. Örneğin bastığınız deniz kumu birdenbire sizi içine çeker. Bu bölgeden denize girmek isteyen maceracıları uyarmak ve gözlemlemek için çeşitli görevliler bulunmaktadır.

Eğer gezmeyi seviyorsanız Dünyanın en ünlü turistik yerleri hakkındaki yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.