Son Eklenenler
Search
Dünyaca Ünlü Logoların Gizemli Anlamları

Dünyaca Ünlü Logoların Gizemli Anlamları

146

Büyük markaların büyük olmalarını sağlayan en önemli özellikleri akılda kalıcı logolara sahip olmaları. Bugün büyük marka olarak bildiğimiz tüm markaların logolarını kolaylıkla tahmin edebiliriz. Ancak bu logoların altında insanların bilmedikleri çok büyük anlamlar olabiliyor. Bu anlamları öğrenince markanın büyüklüğü insanın gözünde bir kez daha artıyor. İşte dünyaca ünlü logoların gizemli anlamları:

Ford

Oldukça nostaljik bir görünümü olan Ford logosu mavi zemin üzerine beyaz el yazısından oluşmakta. Aynı amblem 1903 yılından bu ayana aralıksız olarak kullanılmakta.

Ferrari

Dünyaca ünlü logoların gizemli anlamları arasında Ferrari logosu dikkat çekmekte. Ferrari’nin kurucusu Enzo Ferrari’ye bir kadın tarafından hediye edilen at maskotu Ferrari markasının da amblemi olmuş durumda. 1923 yılından beri aynı amblem kullanılmakta.

Citroen

Citroen’in logosu askerlikten gelen çavuş amblemi. 1919 yılında araba üretimine geçen Citroen bu işareti logo olarak kullanmaya başladı.

Nokia

En sade logolardan bir tanesine sahip olan Nokia aslında Finlandiya’da bulunan bir şehir adı.

Chrysler

1998 yılından sonra üretilen Chrysler araçlar firmanın kurucusu olan Walter Chrysler’ın isteği üzerinde bu logo kullanılmaya başlandı.

Nike

Dünyaca ünlü logoların gizemli anlamları arasında bir başka ilginç logo da Nike firmasına ait. Nike markasının sahibi olan Carolyn Davidson’un üniversite öğrencisi iken 1971 yılında kendi yaptığı tasarım markanın logosu olarak kullanılıyor.

BMW

Dünyaca Ünlü Logoların Gizemli Anlamları

İlk olarak uçak üreten BMW markasının ambleminde de mavi ve beyaz renklerden oluşan bir uçak pervanesi bulunmakta.

Audi

Dört adet yüzükte oluşan logo bu arabayı üretmek için bir araya gelen dört farklı firmayı temsil ediyor.

Amazon

Şirketin kurucusu Jeff Bezos’un şirketin isminin A ile başlamasını istemesiyle Amazon adında karar kılındı. Sözlükte isim arayan Bezos’un ilgisini Amazon Nehri’nin dünyanın en büyük nehri olması da ilgisini çekmişti. Şirketin ileride büyük bir şirket olmasını istiyordu.

Alfa Romeo

İtalya’nın soylu ailelerinden bir tanesi olan Visconti ailesinin bayrak tasarımı markanın da logosu olmuş durumda.

Ülkelere de ait pek çok markalaşmış özellik bulunmakta. İşte Almanya ile ilgili olanların anlatıldığı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.