Son Eklenenler
Search
Chupacabra Temsili Fotoğraf

Chupacabra canavarı nerede yasamıştır? Özelliği nedir?

37

50 yıldan fazla bir süredir bir efsane haline gelmiş Chupacabra canavarı tüm Kuzey Amerika kıtasında hayvanlara musallat olan bir yaratık olarak bilinmekte. 50 yıldan bu yana pek çok defa görülen hatta videoları çekilen bu yaratık bir türlü yakalanamadı. Yakaladığı hayvanların kanını emdiği düşünülen yaratık bu bakımdan sadece hayvanların değil hayvan sahiplerinin de korkulu rüyası olmuş durumda.

Chupacabra canavarı adını Chupacabra yani “Keçi emen” kelimesinden alır. Bunun sebebi elbette hayvanların kanını emmesinden dolayı. İlk olarak 1975 yılında Porto Riko’nun Moca kasabasındaki hayvanların tümünün bir gecede ölmesiyle yaratık hakkında tartışmalar başlamıştır. Ölü bulunan hayvanlar uzmanlar tarafından incelendiğinde ortaya çok ürpertici bir sonuç çıkmıştır. Hayvanların çoğunun üzerinde kanları emildiği için daire şeklinde delikler vardır. Bu durum ilk etapta insanların akıllarına hemen vampirleri getirmekte. Hemen peşinden birkaç benzer olay da Şili, Meksika, Brezilya gibi Latin Amerika ülkelerinde de gözlemlenmiştir. Çiftlik hayvanları bir gecede ölüyor ve vücutlarında kan emilmesi ibaresi olan delikler bulunuyordu.

Chupacabra Canavarı

Chupacabra Canavarı

Kanın Tümünü Emiyor

1995 yılına gelindiğinde Porto Riko’da yaşanan bir başka olayda ise 8 adet koyunun öldüğü ve koyunların vücutlarında hiçbir şekilde kan bulunmadığı görüldü. Çok geçemeden yine Porto Riko’da bir kadın yaklaşık olarak 150 çiftlik hayvanını kısa bir sürede öldüren ve sonra gözden kaybolan bir yaratık gördüğünü söyledi. Bu kadın Chupacabra canavarı ‘nı da ilk gören kişi olmuştur. Anlattığına göre hayatında gördüğü en vahşi yaratıktır ve ne yapıyorsa bunu çok hızlı bir şekilde yaptığını söylemiştir.

Chupacabra Temsili

Chupacabra Temsili

Canavar Neye Benziyor?

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre Chupacabra canavarı yuvarlak başlı ve gözleri ateş gibi parlayan bir yaratık. Bazı kişiler kurbağaya benzediğini bazıları da büyük bir kertenkeleye benzediğini söylemekteler. İki ayağının üzerinde durabiliyor ancak koşarken dört ayağı üzerinde koşuyor. Oldukça belirgin ve ağzından dışarı taşan dişleri vardır. Önemli bir kesim ise bu yaratığın dünyamıza uzaylılar tarafından bilinçli olarak bırakıldığı ya da burada unutulduğu görüşünü savunuyorlar.

Kayseri’de gömülen Alman Savaş uçakları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.