Son Eklenenler
Search
19. Filo

Bermuda şeytan üçgeninde kaybolan 19. Filo

49

Bermuda Şeytan Üçgeni yıllardan beri bir şekilde esrarını korumaya devam ediyor. Geçmişte bazı bilimsel açıklamalarla buradaki olayların sırrı ile ilgili elle tutulur açıklamalar yapılsa da nedense burası insanlar tarafından hala esrarengiz bir bölge olarak anılmaya devam ediyor. Burada gerçekleşen ilk kaybolma vakası 1945 yılındaki 19. filo olarak adlandırılan ve 5 uçaktan oluşan filonun kaybolması.

19. Filo Nasıl Kayboldu?

19. filo Amerikan donanmasına ait beş uçak ve toplam 14 askerden meydana gelen bir filoydu. BU filo rutin olarak değişik bölgelerde eğitim uçuşu yapıyordu. En son uçuşta ise eğitim yeri olarak Bermuda Şeytan Üçgeni sınırları içerisinde kalan bir bölge seçildi. Tabi ki o zamana kadar kimse bu bölgenin esrarengiz olduğunu bilmiyordu. Beş uçak Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgeye girdikten sonra bir daha kendilerinden haber alınamadı. Ertesi gün başlatılan ve 177 gemiden oluşan arama çalışmalarında ne bir enkaza rastlandı ne de uçakların akıbetiyle ilgili herhangi başka bir delile.

19. Filoda Uçan Askerler

19. Filoda Uçan Askerler

Uçakların bir sır gibi ortadan kaybolması bu bölgede neler yaşandığına dair insanların akıllarında ciddi sorular oluşturuyordu. 19. filo kaptanı Charles Taylor’ın kaybolmadan önceki son telsiz konuşmasında iki pusulasının da bozulduğunu ve ne tarafa doğru uçtuğunu bilmediğini ve Florida’yı bulmaya çalıştığını söylemektedir. Bu da büyük ihtimalle uçakların karaya ulaşamadan yakıtlarının bittiğini ve uçakların düştüğünü göstermekte. Ancak yine ortada herhangi bir enkaz olmaması insanın aklında soru işareti bırakıyor.

Pusulalar Doğruyu Göstermiyor

Pusulalar Doğruyu Göstermiyor

1991 yılında herkesi heyecanlandıran bir olay yaşandı. Bu bölgede araştırma yapan bazı araştırmacılar 19. filo uçaklarını bulduklarını iddia ettiler. Ancak bulunan enkazların bu uçaklara ait olmadığı sonradan anlaşıldı.

Esrarengiz Taos Uğultusu ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.