Son Eklenenler
Search
Paul McCartney

Beatles üyesi Paul McCartney’in esrarengiz ölümü ve gizlenmesi

31

Beatles rock müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir grup. Liverpoollu dört gencin kurduğu Beatles kısa sürede dünyayı kasıp kavuran bir üne kavuştu. Bu dört yakışıklı genç, kızların konserlerini doldurduğu ve 10 yıl boyunca milyonlarca hayranı olacak bir grubun temellerini atmışlardı. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr. Ancak grubun şöhretine bass gitarist Paul McCartney’in esrarengiz ölümü ile bir anda gölge düştü.

McCartney Neden Ortadan Kayboldu?

Paul McCartney’in esrarengiz ölümü sonrasında grup birkaç konsere üç kişi olarak çıktı. Nedeni hala bilinmeyen bir şekilde McCartney’in ortadan kaybolmasına dair hiçbir açıklama yapılmadı. Bir şeyler saklandığı anlaşıldığı için basında yer alan soruların da dozajı artmaya başlamıştı. Ancak çok geçmeden McCartney gruba geri döndü. Peki bu nasıl olabilirdi? Çünkü McCartney’in ölümü neredeyse tüm dünyadan başarılı bir şekilde saklanmış ve kısa süre içerisinde kendisine çok benzeyen hatta onun gibi solak olan bir bass gitarist bulunarak Paul McCartney adıyla grupta çalmaya başlamıştı.

Fotoğraf Karşılaştırması

Fotoğraf Karşılaştırması

Paul McCartney’in esrarengiz ölümü başarılı bir şekilde medyadan gizlendi ve sonra yavaşça unutturuldu. Kimse bu olayın araştırılması gerektiğini bile düşünmedi. Çünkü ortada şüphelenebilecek bir durum dahi yoktu. 2010 yılında bu konuda dikkatli olan Beatles hayranları ilk dönem Beatles fotoğrafları ile daha sonraki dönemlerdeki fotoğrafları karşılaştırırken McCartney’deki fiziksel değişimi de fark ettiler. İşte bu tarihten sonra gerçek McCartney’in ölümü ile ilgili tartışmalar da yeniden alevlendi. Bu konuyla ilgili binlerce fotoğraf sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başlandı. Fotoğraflardaki farklar bariz bir şekilde görülmekteydi. İki McCartney’in yüz hatları birbirinden çok farklıydı.

McCartney 1966 - 1969

McCartney 1966 – 1969

Beatles’ın birkaç şarkı sözünde de McCartney’in öldüğünden bahsetmekte. Örneğin bir şarkıda yer alan bir konuşma tersten dinlendiğinde “Paul is dead. Miss you, miss you” kelimeleri duyuluyor. Yani “Paul öldü, seni özlüyorum, seni özlüyorum”

Paul ve Ringo

Paul ve Ringo

Paul McCartney’den Açıklama Gelmedi

Hayatta olan Beatles üyesi Paul McCartney’den bu konuyla ilgili olarak net bir açıklama gelmedi. Bu konuyla ilgili sorulan sorulara da gülüp geçen McCartney eksik kanıtlar yüzünden hala gerçek McCartney olarak bilinmekte ve müzikten bu isimle gerçek bir servet kazanmış durumda. Gerçek Paul McCartney’in esrarengiz ölümü ise hala kanıtlanmış değil.

Zamanda yolculuk yapan Sergi Ponomarenko hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.