Son Eklenenler
Search
Baigong Borularının Sırrı

Baigong boruları esrarını koruyor

42

Baigong Boruları olarak bilinen ve Çin’de bulunan cisimlerin hala neden ve nasıl meydana geldiği bulunamadı. Bu boruları inceleyen uzmanlar yapısında bulunan %8’lik bir kısmın hangi maddeden oluştuğunu bilmiyorlar. Bunun dışında kalan kısım ise dünyada bulunan maddelerden meydana gelmekte. Pek çok kişi bu boruların bölgede yaşamış olan gelişmiş bir uygarlıktan günümüze kadar gelen kalıntılar olduğunu düşünmekte.

Bulunması Çok Eski Değil

Çok değil, 2007 yılında Çin’de meydana gelen bir deprem sonucunda gün yüzüne çıkan bu cisim uzmanlar tarafından boru olarak adlandırıldı. Geçmişten gelen bir uygarlıktan günümüze gelmesi tezi ise buna benzer boruların antik Yunanistan’da da kullanılması ve benzerlerinin var olması. Uzmanların tahminine göre bu boruların en az 30 bin yıllık olduğu belirtiliyor. Antik dönem öncesinde dünya üzerinde üç büyük medeniyet bulunmaktaydı. Mezopotamya, Mısır ve Çin Uygarlıkları. Uzmanlar bu uygarlıklardaki yapıların da birbirine benzediğini söylemekteler. Bununla birlikte bu boruların çok daha öncesinde var olmuş bir medeniyetin kalıntıları olup olmadığı da merak edilen konular arasında.

Baigong Boruları

Baigong Boruları

Borular Sahte mi?

Baigong Boruları pek çok kişi için de sahte olarak adlandırılmakta. Bir başka deyişle birilerinin bunları yaptığı ve sonrasında da kenarı çekilip olan biteni izledikleri konuşulmakta. Çünkü Baigong Boruları sadece bir gecede ortaya çıktı. Yapılan araştırmalarda boruların içinde bulunan %8’lik maddenin ne olduğu tespit edilemedi. Bununla birlikte bu kısmın radyoaktif belirtiler de gösterdiği bilinenler arasında. Yani aslında borular etrafa da radyoaktif madde salgılıyorlar. Araştırmacılardan bazıları ise boruların içinde bulundukları piramit yapının dünya dışı varlıklar tarafından yapılabileceğini savunuyorlar.

Baigong Boruları Yakın Görünüm

Baigong Boruları Yakın Görünüm

Kıbrıs barış Harekatı ile ilgili yazdığımız ilginç yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.