Son Eklenenler
Search
Görgü Tanıklarının Anlattıklarına Göre Yapılan Çizim

1997 Phoenix ışıkları olayı hakkında bilinmeyenler

33

13 Mart 1997 tarihi insanlık için önemli günlerden bir tanesidir. Amerika’nın Phoenix kentinde ilk defa aynı anda binlerce kişi bir UFO gözlemlemiştir. Üstelik bu gözlem neredeyse 2 buçuk saat boyunca sürmüştür. Bu devasa cismi görenler Amerikan Hava Kuvvetleri’ni telefon yağmuruna tutmuşlardır. Phoenix ışıkları olayı olarak adlandırılan olay o tarihten bu yana dünya üzerinde aynı anda binden fazla kişinin bir UFO’yu gözlemlediği tek olaydır.

Phoenix Üzerinde Görülen Cisim

Phoenix Üzerinde Görülen Cisim

UFO Neye Benziyor?

İlk başta Phoenix Işıkları ‘nın birden çok UFO’ya ait olduğu düşünülse de bazı görgü tanıklarının bu uçan cisme çok fazla yakın olmaları UFO’nun aslında tek bir cisim olduğu ve üzerinde birden fazla ışık olduğunun anlaşılmasına sebep olmuştur. Bu devasa cisim bir bumerang şeklindedir ve uçan bir cisim için olması gerekenden çok yavaş bir şekilde gökyüzünde ilerlemektedir. UFO’yu gözlemleyenlerden bazıları da hemen polisi aramışlar ve bu cismin şeklini de tarif etmişlerdir. Üzerinde mavi-beyaz ve beyaz-sarı renkte ışıkların bulunduğu bumeranga benzeyen bir cisim güneydoğu yönünde ilerlemektedir.

Ufo'nun Bir Görseli

Ufo’nun Bir Görseli

Phoenix ışıkları olayının baş kahramanı olan bu cisim yine görgü tanıklarının anlattıklarına göre 2-3 kilometre genişliğinde ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Enteresan olan bir diğer konu ise cisim gökyüzünde ilerlerken etrafa en ufak bir ses dahi yaymamasıdır. Bu yüzden karanlığın içinde yavaş yavaş ilerlemesi insanları çok daha tedirgin etmiştir.

Gazetelerde Çıkan Haber

Gazetelerde Çıkan Haber

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre Phoenix üzerinde bir süre asılı kalan nesne üzerindeki ışıklar daha sonra yavaşça düz bir çizgi halini almıştır. Bir süre daha bu şekilde bekleyen nesne daha sonra kimi görgü tanıklarının anlattıklarına göre yavaş yavaş yükselmiş kimilerinin anlattıklarına göre de bir çembere dönüşüp anında ortadan kaybolmuştur. Bu olay oldukça uzun bir süre gözlemlendiği için olayı yaşayan insanların elinde de bolca görüntü ve fotoğraf bulunmaktadır.

İzmir’de bir asansörde unutulan adamın ölümü ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.