Son Eklenenler
Search
11 Eylül Saldırıları

11 eylül saldırısı ve bilinmeyen sırları

34

100 yılın terör saldırısı olarak nitelendirilen 11 Eylül saldırısı Amerika’da bulunan ve İkiz Kuleler olarak adlandırılan Dünya Ticaret Merkezi’ne yolcu uçakları ile yapılmış bir terör saldırısıdır. 11 Eylül 2001’de gerçekleşen bu saldırı sonrasında tam 2996 kişinin hayatını kaybettiği açıkladı. Bu sayı kulelerde, Pentagon’da ve uçaklarda bulunan kişilerin toplamı.

Pek çok insan kulelere yapılan saldırıların görüntülerini televizyondan izledi. Hatta Amerikan halkının pek çok canlı yayında bu saldırılara tanıklık etti. Usame Bin Ladin’in lideri olduğu El-Kaide terör örgütü tarafından yapıldığı düşünülen saldırılar sonrasında Amerika Birleşik Devletleri önce Afganistan sonrasında ise Irak’a operasyonlar düzenledi. İlerleyen zamanlarda bu operasyonlarla birlikte özellikle Amerikan halkı başta olmak üzere tüm dünyada Amerika’nın böyle kurmaca bir terör saldırısı düzenleyip Afganistan ve Irak’a saldırmak için bahane yaratıldığı konuşuldu.

İlk Kulenin Çökme Anı

İlk Kulenin Çökme Anı

Açık Deliller Mevcut

11 Eylül Saldırısı ‘na ait görüntüler uzmanlar tarafından defalarca izlendi. Hatta analizleri yapıldı. Ortaya çıkan çarpıcı sonuçlardan bir tanesi kulelere saldıran uçakların aslında yolcu uçağı olmamalarıydı. Daha çok Amerikan ordusunun kullandığı gri renkte olan bu uçakların üzerlerinde pencerede yoktu. Bununla birlikte saldırı esnasında görgü tanıkları binaların alt kısımlarında da patlama meydana geldiğini söylemekteler. Bir başka deyişle binanın çabuk yıkılması için birileri temeline de patlayıcı yerleştirmiş. Elbette uçakların çarptıkları katların dışında başka katlarda da yangınların çıkması bu olayın arkasındaki soru işaretleri arttırmakta.

Saldırının Havadan Görünüşü

Saldırının Havadan Görünüşü

Kulelere çarpan yolcu uçaklarının çarpma anından tam 45 dakika önce radardan kaybolmaları da olayı daha enteresan yapan bit diğer ayrıntı. Uçaklar radardan kaybolmasaydı bu durum uçakları havada kontrol eden ve yönlendiren hava trafik kontrolörleri tarafından da açıkça anlaşılabilirdi. Ancak her şey bununla da sınırlı değil. Saldırı sonrasında bölge ile ilgili basına dağıtılan görsellerin hiçbirisinde bir uçak enkazını gösteren fotoğrafın bulunmaması bir şeylerin gizlendiğinin de açık bir göstergesi. Pek çok uzman bu binaların yıkılmasının uçak çarpmasıyla mümkün olmadığını söylemişti. Yapılan açıklamada uçakların yakıtlarında bulunan yakıtın binanın yapımında kullanılan çelikleri erittiği için binaların yıkıldığı söylense de bilim adamları bulun imkansız olduğunu düşünüyorlar. Çünkü bir çeliğin erimesi için ortaya 1500 derecelik bir sıcaklığın çıkması gerekmekte. Oysa uçakların depolarındaki yakıtın çarpışma anında çıkardığı maksimum sıcaklık 800 derece. Saniyeler geçtikçe de ısısı azalmakta.

Uçağın Çarpma Anı

Uçağın Çarpma Anı

11 Eylül Saldırısı hala açıklanamayan pek çok soru ile dolu bir olay ve birilerinin de bunun üzerini örtmeye çalıştıkları yıllardan beri bilinmekte.

Dünyanın medeniyetten en uzak yeri olan Nemo Noktası hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.